מהו טיפול פסיכולוגי

מה עלי לצפות שיקרה בטיפול?

מעל לכל מטרתי היא לעשות כל מאמץ לאפשר חוויה מעצימה וטיפולית, כך שתוכל/י לחיות את חייך באופן שבו היית רוצה.

אני מאמין כי אחד המרכיבים החשובים בטיפול הוא לזהות ולהבין יחד את אותן הסיבות העומדות בבסיס הקשיים אשר בגללם פנית לטיפול, וללמוד כיצד להתמודד עימם. מרכיב חשוב נוסף הוא יצירת קשר של שיתוף פעולה, חום, וכנות עם המטפל. כך מתאפשרת יצירת מרחב בו תוכל/י להרגיש בטוח/ה לחקור ולהבין את עצמך, ולקבל נקודות מבט חדשות ומפרות הרחק מלחצי היומיום. אני מאמין כי על הטיפול להוות מקור חשוב ומשמעותי של תמיכה והבנה, ולאפשר גדילה, שינוי וצמיחה.

כמה זמן הטיפול יימשך?
ראשית כל, יתחיל הטיפול בפגישת הכירות בכדי להבין את סיבת פנייתך לעומק. מספר הפגישות הטיפוליות שתבחר/י להקדיש לטיפול תלוי בך, במשאבים העומדים לרשותך ובצרכים שלך. כאשר מדובר בסיבת פנייה ספציפית הנובעת מקושי ברור וממוקד, אזי טיפול קצר מועד, הכולל 12-20 פגישות, הוא ככל הנראה הטיפול הנכון והמתאים.
אך אם סיבת הפנייה קשורה לדפוסי חיים מעכבים הנובעים מסיבות מורכבות, ואולי אף שאינן ידועות, ייתכן וטיפול ארוך טווח הוא שיוכל לתת מענה טוב יותר. לדוגמא, הטיפול יכול לעזור במקרים בהם את/ה חש/ה קושי מתמשך ביצירת מערכת יחסים אינטימית ומספקת, וקיימת תחושה שפעם אחר פעם נוצר קשר המלווה בחוסר אונים, בלבול, תחושת הצפה או חוסר התאמה.
באותו אופן, אנשים רבים פונים לטיפול פסיכולוגי לא מתוך רצון לפתור בעיה בהכרח, או בשל מצוקה עכשווית, אלא מתוך רצון לשפר את איכות חייהם ולחשוב עוד על האופן בו הם מתמודדים בעולם וכך לתת לחייהם משמעות וכיוון נוספים. במקרים כאלה הזמן שיוקדש לטיפול תלוי בך ובמטרות שלך.

לא משנה מהי הסיבה אשר בגינה בחרת להגיע לטיפול, יחד נוכל לדון במטרות וביעדים שתרצה/י להשיג. אשמח לשוחח איתך בכנות על המסגרת הטיפולית המתאימה לך ביותר.

להרחבה ניתן לקרוא את אחד הפוסטים שלי - מהו טיפול פסיכולוגי פסיכודינאמי.

איתן וייס - טיפול פסיכולוגי קליני ברחובות


0542117919 אשמח לקבל את פנייתכם. ניתן גם לשלוח SMS או להשאיר הודעה באתר. סודיות מובטחת.