שיחת הטלפון הראשונה

שיחת הטלפון הראשונה לפסיכולוג

אפשר לדמות את חיינו בכלל וטיפול פסיכולוגי בפרט למסע שעובר בין נופים שונים. לפעמים הנוף הנשקף יעורר בנו השראה, וההליכה בשביל מהירה ונוחה. בזמנים אחרים הדרך קשה יותר, אולי משובשת ואף מכאיבה, ונדרש להולך בה מנוחה בצידי הדרך. לעתים היעד ברור אך ייתכן והיעד בהמשך ישתנה ויפתיע את ההולך. המסע הזה, הצעד הראשון לקראת טיפול פסיכולוגי, מתחיל בשיחת הטלפון ודורש לעתים מאמץ נפשי. את/ה עלול/ה לחוות חרדה, מתח או בלבול ביצירת קשר ראשוני עם מישהו שאינך מכיר/ה: "איך אני אשמע?" "מה הפסיכולוג יחשוב עלי?" "האם טיפול פסיכולוגי בכלל מתאים לי?" "המקרה שלי אולי קשה מדי/ קל מדי בשבילו". אין בנמצא דרכים קלות להתגבר על החרדה שבפנייה ראשונית לטיפול, אולם הליכה יחד, בשניים, עושה את המסע משמעותי יותר ויש יאמרו קל יותר להולכים.

אני מודע לעובדה שחלק, אם לא רוב הפונים אלי, יחוו מתח, לחץ או חרדה. יש מי שמוצא/ת הקלה בהצגת שאלות במהלך השיחה: "האם הפרטיות שלי תישמר?" "אם זה לא יילך ואני לא ארגיש בנוח, איך אסיים את הטיפול?", אך חשוב לציין כי אין כל צורך להכביר במילים במידה והדבר לא נוח לך, וניתן לקבוע פגישה ראשונית ללא התחייבות. בכל מקרה כדאי לקבוע בשעה שנוחה לך, נסה/י לא להתפשר על כך. אני מוצא את העניין הזה חשוב ביותר שכן הוא מאפשר להוריד מעט מהמתח בפגישה הראשונה. פגישה בה נהיה טרודים בחזרה לעבודה או בהגעה בזמן למקום אחר בסיום הטיפול תהיה אפקטיבית פחות.

אין בנמצא דרכים קלות להתגבר על החרדה שבפנייה ראשונית לטיפול. בעצם החרדה היא חלק נורמאלי בחיינו -  מי לא חש בה בדייט ראשון? ראיון עבודה ראשון? היא אף מזכירה לנו שהמסע הזה שנקרא טיפול פסיכולוגי כולל לפעמים חוויה כואבת של גילוי עצמי. לעתים השדים שבנו צריכים גם הם לצאת בכדי לאפשר הבנה עמוקה יותר של עצמנו, שינוי וצמיחה. הצעתי היא לקבל את אותן תחושות במקום להילחם בהן. הקבלה היא הצעד הראשון בקבלת עזרה ובתהליך הטיפולי המוביל לשינוי.  

הפגישה הראשונה

איתן וייס - טיפול פסיכולוגי ברחובות


0542117919 אשמח לקבל את פנייתכם. ניתן גם לשלוח SMS או להשאיר הודעה באתר. סודיות מובטחת.